Přístroj ke zjišťování ischemické choroby dolních končetin

Do naší ordinace jsme zakoupili přístoj BOSO ABI 100 pro měření kotníkových tlaků. Na podkladě změření tlaku krve na všech končetinách a jejich porovnáním zjistíme průchodnost tepen dolních končetin a přítomnost ischemické choroby dolních končetin (ICHDK). Uděláme si i obraz o celkovém postižení tepen v těle (včetně srdce a mozku), protože k zanášení cév dochází i jinde.  

Toto vyšetření je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění 1x ročně u pacientů s podezřením na ICHDK, u sledovaných diabetiků 2.typu a pacientů starších 60 let s jedním uznávaným rizikovým faktorem (vysokým tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu nebo kouřením). 

V ostatních případech účtujeme 100 Kč. Obecně je toto vyšetření doporučováno u osob nad 50 let s vysokým tlakem krve nebo kouřením a u všech osob nad 60 let.  

Kromě vysvětlení výsledků předáváme i výsledek měření v papírové formě

 

Výsledek obrázku pro boso abi 100

 


AKORD – program kvality péče Všeobecné zdravotní pojišťovny

Od 1.7.2018 naše ordinace vstupuje do programu kvality péče AKORD.

Co to pro Vás znamená?

  • úsporu času – v naší ordinaci se můžete objednat na konkrétní čas a nebudete zbytečně dlouho čekat; pokud tomu nezabrání závažné okolnosti, zejména poskytování nutné a neodkladné péče, neměli byste v čekárně strávit více než 15 minut
  • vhodné odborníky bez hledání – doporučíme Vám vhodného specialistu a jestliže si budete přát, tak Vás k němu i objednáme
  • nadstandardní péči o Vás – kromě léčby akutních onemocnění budeme i nadále dbát na provádění pravidelných preventivních prohlídek, pravidelně sledovat nekomplikované pacienty s onemocněním cukrovkou, provádět výkony očkování a rozumně předepisovat léky.

Přestože se program týká pojištěnců Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, je v naší ordinaci rozšířen na pojištěnce všech zdravotních pojišťoven.

Výsledek obrázku pro akord vzp


Zveme Vás na preventivní prohlídku

Každý pojištěnec má nárok na bezplatnou preventivní prohlídku každé 2 roky. Slouží jako prevence před závažnými onemocněními zejména kardiovaskulárními a nádorovými. Chtěli bychom Vás požádat, dbejte o své zdraví a objednejte se na preventivní prohlídku. Rádi Vás vyšetříme.