Končíme s psaním neschopenek za jiné, přestaneme porušovat zákon

Připojujeme se k akci Sdružení praktických lékařů ČR a již nadále nebudeme porušovat zákon o nemocenském pojištění a vystavovat a vést pracovní neschopenky mimo naši odbornost. Někteří ambulantní specialisté k nám své pacienty pro vystavování neschopenek posílali a neschopenky odmítali vést. Nový systém elektronických neschopenek je příležitostí, jak se konečně začnou dodržovat pravidla. (celý článek – zde)

 

Ambulantní 24- hodinové monitorování tlaku krve

ABPM patient monitor / NIBP / ambulatory / handheld

Od 1.6.2019 pro naše pacienty ke zkvalitnění léčby vysokého krevního tlaku používáme ambulantní 24- hodinový tlakoměr Tonotrack Seiva. V domácím prostředí tlakoměr měří tlak krve ve 30 minutových intervalech během dne a v hodinových intervalech v noci. Podle zjištěných hodnot  individuálně nastavujeme léčbu vysokého tlaku krve. 

 

Otoskop v naší ordinaci

Od 1.2.2019 v naší ordinaci používáme moderní otoskop firmy Riester. Otoskop slouží k vyšetřování a k správné diagnostice onemocnění uší (zejména zevního zvukovodu a bubínku).  Provádíme výplachy uší, léčíme nekomplikované záněty zevního zvukovodu a počínající záněty středního ucha. V případě komplikovanějších případů odesíláme do ORL ambulance.